Hakkımızda

IEC ESOL Uluslararası Sınavlarıyla sİzde fark yaratın ve öğrencİlerİ geleceğe hazırlayın.


Günümüzde dünya ile her alanda entegre olabilmek, bilgi alışverişi yapabilmek, sosyal ve ekonomik ilişkileri yürütebilmek adına en az bir yabancı dili bilmek ve belgelendirmek gerekmektedir. Bilinmelidir ki, çocuklarımız gelecekte sadece kendi ülkelerindeki yaşıtlarla değil, dünyanın farklı noktalarındaki bireylerle iletişim halinde olacaklardır. Bu noktada öğrencilerimiz, bir dünya vatandaşı olma ve gerçek potansiyellerini yansıtma hedefiyle yola çıkarak, evrensel bir dil olarak kabul edilen İngilizceye hakim olmalı ve bunu belgelendirmelilerdir.
International Exam Centre ESOL sınavları her yaş seviyesine sunduğu İngilizce sınav çeşitliliği ile, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesinin (CEFR) kazanımlarına göre hazırlanmıştır. Yabancı dil edinimde esas olan 4 beceriyi (Listening, Reading, Writing, Speaking) ölçen bu sınavlar, klasik ve süresi geçmiş soru stillerinden çok, öğrenci odaklı, dilin aktif kullanımına dayalı güncel sorulardan ve kelimelerden oluşmaktadır. Bu kazanımlar ve seviyeye uygun kelimelerin bulunduğu IEC ESOL sınavları, International Exam Centre’ın uluslararası sınav koordinasyon ekibi tarafından sürekli test edilip, güncellenmektedir.
Bunun yanı sıra, International Exam Centre Türkiye’de Quality English ve ALTE (Avrupa Dil Sınavları Birliği) tarafından onaylı sayılı sınav merkezlerindendir. Bu onayla birlikte International Exam Centre’ın çalışmaları, dil ediniminde saygın kuruluşlar olan Quality English ve ALTE (Avrupa Ölçme Değerlendirme Birliği) tarafından denetlenmekte ve uluslararası alanda geçerliliğe sahip olmaktadır.
International Exam Centre ESOL sınavlarındaki en büyük özelliklerinden biri dönem içerisinde iki kez (Step 1 ve Step 2) olarak üzere sınav yapılmasıdır. Bunun yanı sıra, sınav sonucunda öğrenciye sınav kazanımlarına göre güçlü ve güçlendirilmesi gereken yanları gösteren detaylı bir rapor sunulmaktadır. Sınav sonuçlarının sadece sayılardan ibaret olmadığını bilen International Exam Centre, detaylı raporlandırma sistemi ile kişiye özel geribildirim vererek hem öğrenciye hem de sınavın yapıldığı kuruma objektif bir sınav merkezi verileri ile kendini denetleme ve yol haritası çizme olanağı sunmaktadır.
Bu veriler ışığında öğrenciler, eğitim kurumları ve hatta ebeveynler İngilizce ediniminin bir sonraki seviyesinde neler yapmaları gerektiğini bilerek ve motivasyonlarını koruyarak yollarına devam etmektedirler.

INTERNATIONAL EXAM CENTRE ESOL VERY YOUNG LEARNERS SINAVLARI
Bir çocuğun İngilizce edinme serüveni, çok iyi bir öğretmen ve bir sınav ile başlar. Anasınıfı, İlkokul 1 ve 2. Sınıf gibi küçük yaş grupları için hazırlanan IEC ESOL VYLE sınavları konuşma ve dinleme becerilerini ölçmektedir. Bu noktada en büyük hedef, öğrencilerin bu yaşta sınavın bir stres kaynağı olmadığını gösteren eğlenceli ve interaktif aktiviteler ile farkındalıklarını ve dil edinimine olan motivasyonlarını güçlendirmektir.
Sınava giren her öğrenci bireysel olarak değerlendirilmekte, güçlü ve güçlendirilmesi gereken kazanımlar hakkında detaylı bir rapora ve sertifikaya sahip olmaktadır.

INTERNATIONAL EXAM CENTRE ESOL YOUNG LEARNERS SINAVLARI
Bu sınavlar öğrencilerin dil ediniminde esas olan 4 beceriyi ölçmektedir. 6-12 yaş grubuna sunulan IEC ESOL Young learners sınavlarının içeriği, öğrencileri stresten uzak, ilgi ve ihtiyaçlarına hitap eden etkinlikler ve dilin kullanımına odaklı kazanımlar ile zenginleştirilmiş bir şekilde İngilizce dil edinimi yolculuklarını sürdürmelerini sağlamaktadır.
PRE A1-A1 ve A2 seviyelerinde yapılan bu sınavlar, oyunlaştırılmış görevler ile sınav stresini en aza indirmeyi amaçlamakta ve öğrencilerin motivasyonunu yükseltmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda detaylı sınav raporlarının yanı sıra, kazanımlardaki başarılarını gösteren yıldızları içeren bir sertifika ile ödüllendirilmektelerdir.

IEC ESOL AKADEMİK (CAPITAL) SINAVLARI
Bu sınavlar, ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin ve aynı zamanda yetişkinlerin dil edinme süreçlerinde gelişimlerini takip etme ve yol haritalarını çizmeleri için tasarlanmıştır. 4 beceriyi ölçen IEC ESOL AKADEMİK sınavları, A2 Plus seviyesinden C1 seviyesine kadar hazırlanmış, dilin aktif kullanmına odaklı kazanımlar ile taçlandırılmıştır.
Pratik İngilizce becerilerinin yanı sıra, okul ve iş hayatında kullanılabilecek güncel senaryoların bulunduğu IEC ESOL AKADEMİK SINAVLARI, bu kazanımlar doğrultusunda verilen detaylı geribildirim raporunun yanı sıra, yerel ve uluslararası alanda çeşitli devlet kuruluşları, şirketler ve eğitim kurumları tarafından kabul gören sertifikalar ile öğrencilerin dil özgeçmişinde yer almayı hedeflemektedir.
Türkiye’de İngilizce ediniminin önemini bilen kaliteli eğitim kurumlarından her yıl yaklaşık 20.000 öğrenci IEC ESOL sınavlarına girmektedir. Sınavın stresten uzak, amaç değil bir araç olduğunu bilen International Exam Centre, öğrencilerin dil edinimine olan motivasyonlarını korumak, bu yolda adım adım geliştiklerini göstermek adına senede 2 kez sınavlarını gerçekleştirerek, saygın eğitim kurumlarının ve öğrencilerin her anında yanında olmakta, öğrencilerin dünya vatandaşı olmasındaki yolda onlarla beraber yürümekten gurur duymaktadır.
Ayrıca çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgilendirmek amacıyla hazırlamış olduğumuz videomuzu izlemek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
https://www.youtube.com/watch?v=BYRgnT8_sXI
Çocuğunuzun dünya vatandaşı olması yolunda en önemli adım olan İngilizce öğrenme yolculuğunda International Exam Centre olarak sizlerle iş birliği içerisinde olmaktan mutluluk duymaktayız.

Neden International Exam Centre Tercih Etmelisiniz.
ALTA ve Quality English onaylı sınav merkezi.
Uluslararası sınav seçenekleri.
Sınav tarihini sizin belirliyor olmanız.
TL Bazında sabit sınav ücreti.
Çözüm odaklı yaklaşım.

IELTS Progress Check
IELTS sınavına hazır mısınız? IELTS deneme sınavlarımızla kendinizi test etme fırsatı!
IELTS deneme sınavlarımız ile hem IELTS sınavına hazır olup olmadığınızı görme, hem de sizlere sunacağımız detaylı ve bireysel raporlarımız ve IELTS alanında uzmanlaşmış eğitim kadromuz ile kendinizi geliştirme ve sınava hazırlanma fırsatı yakalayın. Academic ve General olmak üzere 2 tür IELTS sınavı bulunmaktadır.

TEFL ONLINE COURSES
International Exam Centre, öğretmenlerimize Online TEFL (Teaching English as a Foreign Language) Kurslarıyla Kendilerini Geliştirme Fırsatı (IOTEFL) sunuyor.
İngilizce öğrenme yolculuğunda 35 yıllık İngilizce Eğitimi ve ölçme / değerlendirme tecrübemiz ile International Exam Centre olarak sizlere destek olmaktan mutluluk duymaktayız.
KURUCUMUZDAN

Merhaba,

Eğitim sürekliliği olan, hayat boyu devam eden, gelişim ve değişim içeren bir olgudur. Günümüzde kültürel, sosyal, teknolojik ve ekonomik gelişim ve değişimler büyük bir hızla gerçekleşmektedir. Nitelikli, çağın gereksinimlerine uyum sağlayabilen, evrensel değerleri benimsemiş değerli insanlar yetiştirmek eğitim kurumlarının en önemli hedefleridir. Bu hedeflere ulaşmak için bireyleri donatırken yabancı dil yetkinliği ön plana çıkmaktadır.

Yabancı dil öğrenme sürecini uluslararası belgelerle kanıtlamak, gelişimi uluslararası düzeyde görmek ve değerlendirmek, sonraki aşamaları bu verilerle planlamak her eğitim kurumunun, her bireyin hedefidir. International Exam Centre bu amaca profesyonel ve mükemmel şekilde hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir sınav merkezidir. Öğrencilerine en iyi yabancı dil eğitimini vermeyi amaçlayan eğitim kurumlarımıza sınav merkezimizde hizmet vermek, çözüm ortağı olmak ve eğitim hedeflerine destek olmak amacıyla yola çıktık. 35 yılı aşkın British Council deneyimimi kendi sınav merkezimizde en mükemmel hizmeti vererek devam ettirmek ve bu sektöre daha uzun yıllar katkı sağlamak en büyük hayalimdir.

Değerli öğretmenlerimizin profesyonal gelişimlerine katkı sağlamak International Exam Centre’ın sınav hizmeti vermek kadar önemsediği misyonlarından biridir. Bu alanda da deneyimli ve donanımlı öğretmen eğitimcilerimiz ile tüm eğitim kurumlarımızın yanında yer almaktayız.

Gelecekteki tüm başarılarımızı birlikte paylaşmak umuduyla..

İsmet KARAKUŞ

Kurucu Genel Müdür